Dillí má nový letištní terminál za tři miliardy dolarů

Vložil
ČTK
06.07.2010 10:00
Dillí - Indické Dillí má nový letištní terminál za tři miliardy dolarů (zhruba 61,3 miliardy Kč). Konstrukce z oceli a skla naznačuje, že infrastruktura Indie začala konečně dohánět rychlý hospodářský růst země, napsala agentura AP.
    Terminál 3 vznikl za 37 měsíců a zahraničním cestujícím se otevře 14. července. Domácí pasažéry začne letiště směrovat do nové odletové haly o dva týdny později. Další podobný moderní terminál chystá Indie v Bombaji, kde sídlí její finanční centrum.
    Indická ekonomika sice vykazuje působivé tempo růstu, její chátrající cesty, přístavy a další infrastruktura ale brzdí její konkurenceschopnost ve srovnání se zahraničím. Dillí proto nedávno spustilo modernizaci včetně obnovy cest, výstavby moderních křižovatek a nového systému městské přepravy. Indická ekonomika za fiskální rok do konce března vzrostla o 7,4 procenta, o rok dříve to bylo 6,7 procenta.
    Nový terminál v Dillí se rozprostírá na 50 hektarech a se 160 odbavovacími pulty může přepravit až 34 milionů cestujících za rok. Uvádějí to podklady konsorcia Delhi International Airport, které terminál postavilo a provozuje ho.
    Firma je společným podnikem indické skupiny GMR, německého Fraportu, malajsijské společnosti Malaysian Airport Holdings a indické státní správy letišť. Předpokládá se, že indický letecký provoz může do roku 2020 přilákat investice až 120 miliard dolarů, píše AP.

0 komentářů
přidat komentář