Centrum virtuálního inženýrství ve Stuttgartu od UN Studio

Zdroj
UN Studio
Vložil
Petr Šmídek
26.11.2009 09:00
UNStudio

V polovině listopadu byl ve Stuttgartu položen základní kámen Centra pro virtuální inženýrství (Zentrum für Virtuelles Engineering – ZVE) od holandského UN Studio. Nové čtyřpodlažní centrum o rozloze 3100 m² bude součástí Fraunhoferského institutu pro pracovní hospodaření a organizaci a má se stát základnou pro výzkum, vývoj a odzkoušení technologií spojených s virtuální realitou a inovacemi pracovních a kancelářských konceptů.
Ben van Berkel k návrhu dodává: „Výzkumnou budovu jakou je ZVE tvoří otevřená a technicky pokročilá konstrukce. Ústřední výzvou projektu bylo vytvořit rovnováhu mezi vnitřními zónami jako jsou kanceláře nebo laboratoře a veřejně přístupné části pro návštěvníky. Schodiště jako tekoucí vertikální spojnice prochází celou budovou a propojuje mezi sebou různé výškové úrovně.“
Stavba bude disponovat několika 174 metrů hlubokými vrty, které se budou v létě starat o ochlazování budovy a v zimě ji vyhřívat. Energetickou závislost stavby na svém okolí sníží také fotovoltaické články. Do stropů a stěn bude vháněn studený vzduch a tím ochlazovat stavbu. Výzkumné centrum bude dokončeno v roce 2011.
0 komentářů
přidat komentář

Související články