Výstava Yo.V.A. 2 v Galerii Jaroslava Fragnera

Zdroj
Galerie Jaroslava Fragnera
Vložil
Tisková zpráva
02.02.2009 01:05
Výstavy

6. 2.–15. 3. 2009

přednáška: 5. 2. v 18:00 hod. v přízemí GJF
vernisáž: 5. 2. v 19:00 hod. v GJF

Převzatá výstava, druhé pokračování rakouského výstavního projektu. Jak naznačuje název, je to zkratka představující mladá architektonická studia z Vídně. Mezi prezentovanými mohou být pouze architekti mladší pětačtyřiceti let, sídlící v rakouské metropoli a mající alespoň jednu realizaci tamtéž.

Snahou přehlídky projektů Yo.v.a. je ukázat, že nejen „západní architektura“ je kvalitní, živá a inspirující, ale že i ve Střední Evropě jsou progresivní studia. Architektura je něčím, co se týká každého, spojnicí, a Yo.v.a. jsou jednou ze součástí této mozaiky.

V první přehlídce byli mezi vídeňskými kancelářemi také architekti Querkraft, kteří měli svou první zahraniční výstavu právě v Galerii Jaroslava Fragnera. V dalším ročníku bude prezentovat svou tvorbu dvanást studií: x architekten, Veit Aschenbrenner Aarchitekten, t-hoch-n ARCHITEKTUR, SUE ARCHITEKTEN, SOLID architecture, polar?, nonconform architektur vor ort, Kiskan Kaufmann, CHRISTOPH KARL + ANDREAS BREMHORST, HOLODECK architects, HEIN – TROY Architekten, gharakhanzadeh sandichler.
0 komentářů
přidat komentář