Expozice jednoho projektu – Plural a Totalstudio

Zdroj
4AM Fórum pro architekturu a média
Vložil
Tisková zpráva
29.05.2012 11:25
Martin Jančok
Aleš Šedivec
PLURAL

Rádi bychom Vás tímto pozvali na další vernisáž exteriérové výstavy ve veřejném prostoru nazvané "Expozice jednoho projektu", která se bude konat ve čtvrtek 31. 5. 2012 ve 21:00 před 4AM/Galerií architektury v Brně. Vystaveným projektem bude tentokrát bratislavské knihkupectví s kavárnou Alexis, které je dílem slovenských architektonických ateliérů Plural a Totalstudio. Od 21:30 potom proběhne na nádvoří domu pánů z Kunštátu navazující přednáška autorů o jejich dalších společných projektech.

Více informací >
Sezónní exteriérová expozice bude prezentovat výběr realizovaných návrhů v rámci středoevropského prostoru se zaměřením na nejmladší generaci architektů.
V dočasném objektu před 4AM/Galerií architektury v Brně bude každé dva týdny vystaven nový architektonický projekt. Cílem výstavy je kromě umožnění bezprostředního kontaktu veřejnosti se soudobou architekturou také větší propojení galerie, dispozičně
uzavřené v patře, s ulicí Starobrněnskou a oživení veřejného prostoru před vstupem do 4AM. Výstavní instalace bude sloužit také jako městský mobiliář k sezení nebo stojan na kola.
Prezentace každého z projektů obsáhne jeho genezi od prvotní ideje po realizaci. Návrhy budou vystavovány formou světelného panelu a pracovního modelu.
Součástí otevření každého projektu bude přednáška jeho autorů, která se bude konat také ve veřejném prostoru na sousedním nádvoří Domu pánů z Kunštátu (v případě špatného počasí ve vnitřním sále).

PROGRAM
začátek vernisáží bude vždy ve 21:00 před 4AM
začátek přednášek ve 21:30 na nádvoří DPK

17. 5. Under-Construction (CZ) / Vila Dobeš

31. 5. P-L-U-R-A-L + Totalstudio (SK) / Alexis

14. 6. Sporaarchitects (HU) / Fővám+Gellért Station

28. 6. ?

12. 7. BudCud (PL) / Fiu Fiu Boutique

26. 7. Atelier SAD (CZ) / Čerpací stanice pohonných hmot GAS

9. 8. ?

23. 8. ?

6. 9. STUDIOGRUBER (AT) / Lecture Pods Semper Depot

20. 9. ?

4. 10. ?

18. 10. ?

31. 10. konec výstavy / the end of exhibition
0 komentářů
přidat komentář

Související články