Obnovené dědictví – jedinečná konference o odvaze, inspiraci a vizích

11. ročník konference MÁME VYBRÁNO

Pořadatel
Institut pro památky a kulturu, o.p.s.

Místo konání
Barokní refektář dominikánského kláštera, Praha

Začátek
út 31.5.2022 09:30

Konec
út 31.5.2022 16:00

Odkaz
https://www ...
KonferenceVložil

Obnovené dědictví. A podtitul: Konference o odvaze, inspiraci a vizích. Právě touto cestou se nově vydá řada setkání, která za uplynulých 10 let vešla ve známost jako MÁME VYBRÁNO. Letošní už jedenáctý ročník je unikátní tím, že soustředí proměny, které se dočkaly ocenění, ať už se jedná o Patrimonium pro futuro Národního památkového ústavu nebo řadu regionálních soutěží. Akce se koná 31. května v refektáři dominikánského kláštera v Praze.

Na program se dostaly projekty, které ukazují směr ve světě památek. Mederův dům, jeden z nejcennějších gotických domů v Žatci, který se v 80. letech zřítil a teprve nedávno se dočkal kompletní obnovy. Jídelna Libušín zachvácená plameny v roce 2014 a znovu vybudovaná pomocí ručních řemeslných postupů tak, jak to odpovídalo dobovým zvyklostem. Synagoga v Polici přestavěná pro potřeby Sokola, která teď znovu vypráví příběh židovské menšiny v českých zemích. Devět kapitol z nekonečné knihy o záchraně toho, co jsme zdědili po předcích.

Konference je letos výjimečná také samotným pojetím – osobnosti nepřicházejí s připraveným referátem, ale vybaveni budou fotografiemi a především vlastní zkušeností, o níž budou diskutovat se zdatnými moderátory. Prostor pro otázky dostanou i hosté přítomní v sále – mohou tak získat informace užitečné pro vlastní projekty. Konference MÁME VYBRÁNO bude památkářskou burzou nápadů a zkušeností.

Chcete být u toho také? Registrujte se na www.mamevybrano.cz/registrace.

Při zakoupení vstupenky do 10. května 2022 platí akční cena 1 200 Kč.
0 komentářů
přidat komentář