Pořadatel
Fakulta architektury ČVUT v Praze

Místo konání
levá dvorana, Thákurova 9, Dejvice, Praha, Česká republika

Začátek
čt 18.11.2021 19:00

Odkaz
www.fa.cvut.cz/cs ...
Křest knihy

Praha

Dejvice

John HejdukVložil
Tisková zpráva

zpět na článek
Fakulta architektury ČVUT v Praze srdečně zve na křest knihy Dům na kolečkách – Cestou k Johnu Hejdukovi, který se uskuteční ve čtvrtek 18. 11. 2021 od 19.00 hod. v levé dvoraně (U jelena) Fakulty architektury ČVUT v Praze, Thákurova 9. Součástí programu bude debata o díle a odkazu Johna Hejduka.
Publikace prezentuje objekt, který stojí na nádvoří před Fakultou architektury v Praze. Vznikl na zadání děkana fakulty Ladislava Lábuse v roce 2019 v rámci design-build projektu ateliéru Seho–Světlík Ústavu navrhování II FA ČVUT na základě skic Johna Hejduka z knihy Vladivostok.  Studenti Dům na kolečkách naprojektovali a postavili podle vybrané skici.
John Hejduk byl významný americký pedagog a architekt s českými kořeny. Čtvrt století působil jako děkan školy architektury na Cooper Union College v New Yorku. Byl členem skupiny New York Five, jednoho z pilířů postmoderní scény. Kromě několika málo staveb realizoval sám nebo se svými spolupracovníky a studenty objekty – Masky – které balancují na pomezí architektury a sochařství.
Publikace se věnuje také myšlenkovému zázemí umělce, které bude tématem diskuze s mottem „Co mi Hejduk dal“. O historii umístění instalace před fakultou promluví Ladislav Lábus a kolegové autorky Nové budovy ČVUT, v níž Fakulta architektury sídlí,  Aleny Šrámkové Lukáš Ehl a Tomáš Koumar. Online hosty večera budou dcera Johna Hejduka Renata Hejduk a jeho spolupracovníci Steven Hillyer, Kim Shkapich a James Williamson. Na svého učitele zavzpomíná architekt Jiří Boudník absolvent Cooper Union.
Knihu je možné si zakoupit ve školním knihkupectví na Fakultě architektury ČVUT v prodejně IKAN partner.

O knize:
Dům na kolečkách – Cestou k Johnu Hejdukovi
The Rolling House – On the Road to John Hejduk
Vydalo České vysoké učení technické, Fakulta architektury v roce 2021
Editor: Jiří Horský
Autoři textů: Jiří Boudník, David Gerstner, Jiří Horský, Ladislav Lábus a Luis Miguel Marques
Počet stran: 136
ISBN: 978-80-01-06859-5
0 komentářů
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.