Znojmo nechá udělat studii pro vybudování společenského sálu

Vložil
ČTK
17.03.2021 22:55
Znojmo

Atelier GNS


Znojmo – Znojemská radnice nechá vypracovat studii a vizualizaci nového spo- lečensko-kulturního sálu v dlouholetém sídle České spořitelny v Pontassievské ulici. Takzvaný Domeček i s tímto cílem radnice v roce 2018 za 45 milionů korun kupovala. Studie a vizualizace, na které město uvolní 135.000 korun, poslouží jako podklad k projednání záměru s veřejností. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí Znojma Karolína Janečková.


Studii a vizualizaci sálu zpracuje znojemský Atelier GNS. Dispoziční studie má být hotova do konce dubna a zahrne dvě varianty řešení. Do konce května pak bude vypracována vizualizace v podobě čtyř fotorealistických snímků řešených prostor.

"Vzhledem k situaci, že Česká spořitelna jako nájemce využila svých práv a nájem v objektu si prodloužila, počítáme s tím, že minimálně po dobu dvou let nebude stavební realizace možná. To nám dává čas, abychom mezitím udělali slíbená veřejná projednání. Je v našem zájmu, aby občané rozhodli, jak s celým objektem dále naložit," řekl starosta Jakub Malačka (ČSSD).

V přízemí Domečku je v plánu vybudovat taneční parket, pódium či zázemí pro personál. K využití jsou ale i prostory v patře budovy. Architekti budou ověřovat kromě jiného i možnost umístění restaurace s celoročním provozem.

Budova pochází z konce 19. století, od roku 1910 nesla jméno Německý dům. V roce 1930 dostal objekt hotelovou nástavbu a po druhé světové válce ve vlastnictví státu sloužil jako hotel a sál pro pořádání společenských akcí až do 90. let. Od té doby až doteď slouží hlavně jako zázemí pro Českou spořitelnu a další firmy.
0 komentářů
přidat komentář