Znojmo má zájemce o lokalitu Malá Louka, prodalo ji za 66 milionů

Vložil
ČTK
05.09.2018 15:20
Znojmo

Znojmo - Znojmo po několika neúspěšných pokusech našlo zájemce o lokalitu Malá Louka, kde mají v budoucnu stát bytové domy. Za 65,7 milionu korun ji získala místní společnost AC Solution. Má zajistit výstavbu podle schváleného regulačního plánu, který počítá se sedmi bytovými domy, pěti viladomy a dvěma terasovými domy, uvedla v tiskové zprávě mluvčí města Zuzana Pastrňáková.


"Jsem rád, že se nám podařilo investora najít. Výstavba nových bytů pomůže zlepšit situaci na trhu s nemovitostmi. Nabídka bytů bude větší, což může pozitivně ovlivnit jejich cenu. Tedy že by si Znojmáci mohli pořídit nové bydlení za příznivější ceny," uvedl starosta Jan Grois (ČSSD).

Regulační plán uvádí, že ve všech zmíněných domech má vzniknout 266 bytů, obvykle však developeři přizpůsobují počet a velikosti bytů zájmu zákazníků. Pětihektarová Malá Louka je poslední zastavitelné území poblíž centra města. Leží mezi ulicemi Vídeňská a Brněnská. Do konce letošního roku musí ještě vlastník přilehlých pozemků postavit dopravní infrastrukturu. Součástí regulačního plánu je kromě domů i veřejná zeleň, místo pro setkávání lidí a plocha pro sport.

Město dříve nabízelo pozemky za 100 milionů, opakovaně se však žádný zájemce nehlásil. Zatím bez zájmu zůstávají menší pozemky pod Městským lesíkem, kde chce Znojmo podle regulačního plánu nechat postavit rodinné i bytové domy.

Znojmo si také od nové výstavby slibuje, že se nebude tolik lidí stěhovat na venkov, kde je snazší postavit dům a poté do zaměstnání dojíždět do města. Po Brnu je Znojmo druhým nejlidnatějším městem kraje s téměř 34.000 obyvateli.
0 komentářů
přidat komentář

Související články