Znojmo se na čtvrtý pokus snaží prodat Malou Louku

Vložil
ČTK
19.03.2018 14:40
Znojmo

Znojmo - Znojmo se na čtvrtý pokus pokouší prodat investorům lokalitu Malá Louka. Jde o více než pětihektarový pozemek, kde má podle staršího regulačního plánu vzniknout sedm bytových domů, pět viladomů a dva terasové domy s celkovým počtem 266 bytů. Cena je stejná jako při třetím pokusu, který město učinilo před rokem, tedy 65,7 milionu korun, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí města Zuzana Pastrňáková.


Investoři mohou podat nabídku na odkup pozemků do 18. května. První dva pokusy učinilo Znojmo s cenou 100 milionů korun, poté sáhlo stejně jako nyní k třetinové slevě. Současná cena vychází podle Pastrňákové z aktuálního znaleckého posudku.

"Jedná se o poslední větší zastavitelnou plochu nedaleko centra Znojma s kompletní veřejnou infrastrukturou,"
uvedla Pastrňáková. K lokalitě přiléhá supermarket a hřbitov.

Neúspěšná byla pro město v uplynulých dvou letech i snaha prodat investorům území pod Městským lesíkem, kde mají vzniknout bytové domy v kombinaci s rodinnými. Další volné plochy k zastavění většího rozměru ve městě nejsou. Opozice v minulosti kritizovala, že město trvá na starých regulačních plánech, které neodpovídají současné poptávce trhu.

Nové domy a byty mají pomoct zastavit vylidňování Znojma. Řada lidí se raději stěhuje za město a staví si rodinný dům. V posledních letech se Znojmo vylidňovalo i kvůli až desetiprocentní nezaměstnanosti v okrese. Nezaměstnanost sice klesá, ale na Znojemsku zůstává se sedmi procenty nejvyšší v kraji. Na začátku roku mělo Znojmo 33.800 obyvatel.
0 komentářů
přidat komentář

Související články