Zchátralou hokejovou halu nahradilo v Brně mobilní kluziště

Vložil
ČTK
25.02.2009 12:05
Brno

Brno - Vyhořelý hokejový stadion za Lužánkami v Brně nahradilo kluziště. Dělníci stadion za peníze města rozebrali a na vyčištěné ploše postavili ledovou plochu. Ledová plocha na místě bude dočasně, než se najde investor, který by území trvale zastavěl, řekl ČTK primátorův náměstek Ladislav Macek (ČSSD).

    "Prvotním zájmem bylo odstranit tu hrůznost města, kdy kdokoli přijížděl od Svitav, tak jel kolem zchátralého, zdevastovaného stadionu, který patřil městu Brnu od roku 2004," uvedl Macek.
    Nové kluziště bude spravovat městská firma Starez-sport, která se stará o sportovní zařízení města. Kluziště se pro veřejnost otevře ve středu, takže děti ho budou moci vyzkoušet ještě o letošních jarních prázdninách. Mají je tento týden.
    Zbourání hokejového stadionu a stavbu mobilního kluziště prosadila současná koalice vedená sociálními demokraty. Koalice ještě plánuje opravit sousední fotbalový stadion a plochu, na níž stála hokejová hala, nabídnout investorům. Podle Macka by v místě mohl stát parkovací dům, ale i objekt pro bydlení a sport. Uvnitř by kromě bytů mohly být kurty pro squash nebo bowlingová dráha, řekl. Hokejovou halu plánují sociální demokraté z vedení města postavit v Brně-Starém Lískovci.
    Záměr kritizuje opoziční ODS, ale i někteří křesťanští demokraté. "Městský hokejový stadion by měl stát za Lužánkami," řekl nedávno poslanec Milan Šimonovský (KDU-ČSL). Podle kritiků radničních plánů si fanoušci nezvyknou do Starého Lískovce na hokej jezdit - i proto, že hokejová Kometa Brno dobyla před lety největší úspěchy právě za Lužánkami. Macek však protiargumenty odmítá. Podle něj se dvě moderní haly pro hokej a fotbal do území za Lužánkami nevejdou.
    Kluziště za lužáneckým parkem navíc podle Macka navazuje na historickou tradici. "Veřejné kluziště tam bylo hodně dlouhou dobu, já si ho pamatuji jako žák základní školy," řekl osmačtyřicetiletý Macek.
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
hokejová hala
hokejový pamětník
17.03.09 03:20
auta jsou na de vše...
čmelda
18.03.09 10:55
zobrazit všechny komentáře

Související články