V Olomouci vznikne nová čtvrť za deset miliard korun

Vložil
ČTK
15.09.2009 16:30
Olomouc

Budovy bývalé továrny Milo
Olomouc - Výstavba městské čtvrti za deset miliard korun v blízkosti olomouckého historického centra začne zřejmě příští rok v zimě či na jaře roku 2011. Mohla by být hotova v roce 2015, řekl dnes novinářům člen představenstva firmy SMC Development Luděk Schmidt. Vybudování multifunkčního centra s byty, obchody či kancelářemi plánuje SMC Development na ploše 11 hektarů. Čtvrť se bude jmenovat Šantovka.

    Společnost vybuduje podle Schmidta multifunkční centrum na místě bývalého závodu zkrachovalé firmy Milo, jehož rozsáhlá demolice nyní končí. Jako první se investoři sdružení do společnosti SMC Development pustí do výstavby objektu s podzemními parkovišti s kapacitou asi 800 míst, nákupními galeriemi, restauracemi či multikinem.
    První etapa by měla skončit v říjnu roku 2012. Ještě před jejím ukončením by investoři chtěli spustit další fáze projektu, výstavbu bytových domů a administrativní budovy s kancelářemi. "Přesný počet bytů zatím neznáme, bude souviset s rozhodnutím, jako budou mít byty rozměry. Lze ale říci, že bych mělo být tak 500 až 600," uvedl Schmidt.
    Doplnil, že v obchodní galerii by mělo pracovat asi 1000 lidí, v administrativní části dalších 4000 až 5000. Investoři počítají s tím, že kanceláře obsadí nejen olomoucké, ale také zahraniční firmy či call centra. "Dalších několik tisíc lidí se zapojí do přípravy a budování stavby," řekl Schmidt.
    Investoři začali plánovat výstavbu nové čtvrti, kterou by měla protínat nová tramvajová trať, ještě před světovou krizí. "Projekt nadále pokračuje podle plánu a ani současná ekonomická situace ve světě a u nás jeho realizaci neohrozí," podotkl člen představenstva firmy SMC Development. Doplnil, že společnost bude investici hradit z vlastních zdrojů a úvěrů.
    V bývalé továrně zkrachovalé firmy Milo se definitivně zastavil provoz v dubnu 2004, kdy společnost Setuza zahájila provoz nové linky na plnění rostlinných jedlých olejů ve své rafinerii na okraji města.

Autory obchodně-společenského centra, které bude 1. etapou projektu Šantovka, jsou londýnský ateliér Benoy a českobudějovický Ateliér 8000.
5 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
lži a zase lži
Martin Novotný
15.09.09 08:03
A tedy?
Alexandr Jeništa
18.09.09 06:47
Zase jen demolice?
29.09.09 05:25
zobrazit všechny komentáře

Související články