V Kolíně začala oprava fasády gymnázia za 11,5 milionu

Vložil
ČTK
25.06.2018 11:15
Kolín

Kolín - V Kolíně začala oprava fasády gymnázia. Město za ni zaplatí zhruba 11,5 milionu korun, hotovo bude do konce roku. Stavební firma začne přípravnými pracemi, vlastní oprava přijde na řadu zřejmě v červenci, řekl ČTK místostarosta Michael Kašpar (Změna pro Kolín).


Budova gymnázia není podle Kašpara památkově chráněná, ale architektonicky velmi cenná budova. Právě kvůli tomu, že budova není památkově chráněná a není ani v památkové rezervaci, budou náklady hrazené z rozpočtu města, protože není možné využít dotaci.

Opravovat se nebude celá omítka, ale jen nejvíce poškozené části. Stavební firma podle Kašpara novou omítku udělá na 20 až 30 procentech plochy. Omítku, která nebude potřebovat opravu, firma očistí křemičitým pískem pod vysokým tlakem.

Kromě opravy fasády je v plánu také rekonstrukce starého nebezpečného hřiště u gymnázia. Kolín má na jeho opravu připraveno zhruba 1,6 milionu korun, přesný začátek prací ještě není známý. Hřiště bude mít nový povrch a bude pro více sportů než dosud. Rozšíří se také oplocení, po rekonstrukci bude plot ze všech stran, dosud na jedné straně chyběl.
0 komentářů
přidat komentář

Související články