V Kolíně pokračuje oprava gymnázia, věž získala historickou podobu

Vložil
ČTK
29.10.2018 17:45
Kolín

Kolín - V Kolíně pokračuje oprava fasády gymnázia, stát bude 11,5 milionu korun. Město k budově přistupuje jako k památce, i když jí oficiálně není. Stavební firma proto citlivě opravuje jen nejnutnější kusy omítky, hotová je například oprava věže, která získala svůj původní historický vzhled, řekl ČTK místostarosta Michael Kašpar (Změna pro Kolín).


Věž kolínského gymnázia je vyrobena z betonového monolitu, který začal podle Kašpara výrazně chátrat. Byl tak nutný jeho nátěr, aby se beton zakonzervoval, nátěr funguje zároveň jako ochrana betonu před počasím. "Podle původní dokumentace se věž navrátila do okrovo-cihlové barvy. Za rok by měla jít ještě do barvy o odstín tmavší, je to celé laděno k cihlovým pásům na budově. Koresponduje to s tím, jak byla škola vystavěna," řekl Kašpar.

Kromě omítky nechává město obnovovat také fresky na stěnách. Omítku, která nebude potřebovat opravu, firma očistí křemičitým pískem pod vysokým tlakem.

Kromě opravy fasády je v plánu také rekonstrukce starého hřiště u gymnázia. Kolín má na jeho opravu připraveno zhruba 1,6 milionu korun, přesný začátek prací ještě není známý. Jisté je, že opravovat by se mělo začít příští rok. Hřiště bude mít nový povrch a bude pro více sportů než dosud. Rozšíří se také oplocení, po rekonstrukci bude plot ze všech stran, dosud na jedné straně chyběl.
0 komentářů
přidat komentář

Související články