Kolín začne v létě s opravou fasády gymnázia za 11,5 milionu

Vložil
ČTK
21.05.2018 10:40
Kolín

Kolín - Kolínu se na druhý pokus podařilo vysoutěžit firmu, která opraví fasádu zdejšího gymnázia. Přípravné práce začnou zřejmě v červnu, samotné stavební práce pak budou zahájeny v červenci. Hotovo by mohlo být za půl roku, náklady dosáhnout zhruba 11,5 milionu korun, řekl dnes novinářům místostarosta Michael Kašpar (Změna pro Kolín).


Budova gymnázia je podle Kašpara památkově nechráněná, ale architektonicky velmi cenná budova. Právě kvůli tomu, že budova není památkově chráněná a není ani v památkové rezervaci, budou náklady hrazené z rozpočtu města, není totiž možné využít dotaci.

Oprava podle místostarosty nečeká celou plochu omítky, ale jen části, které jsou v nejhorším stavu. Odhady hovoří o opravách 15 až 50 procent plochy. Plochy s původní fasádou se doladí stejnou novou fasádou, budou také obroušeny cihly a obnoveny fresky.

Součástí projektu jsou i chemické rozbory současné omítky a letecké záběry z dronu. "Je to jedna z nejviditelnějších a nejzajímavějších budov v Kolíně, proto si zaslouží zvláštní péči," řekl Kašpar.

Kromě opravy fasády se gymnázium dočká také rekonstrukce starého nebezpečného hřiště. Kolín má na jeho opravu připraveno zhruba 1,6 milionu korun, přesný začátek prací ještě není známý. Hřiště dostane nový povrch a bude pro více sportů než dosud. K dispozici budou nově sítě třeba na volejbal nebo házenou. Rozšíří se také oplocení, po rekonstrukci bude plot ze všech stran, dosud na jedné straně chyběl.
0 komentářů
přidat komentář

Související články