V Brně se má v červnu instalovat zastávka podle Kaplického

Vložil
ČTK
23.05.2011 19:55
Brno

Brno - V Brně má být v červnu instalován přístřešek zastávky hromadné dopravy postavený na motivy "chobotnice" zesnu- lého architekta Jana Kaplického. S nápadem využít Kaplického návrh sídla pražské Národní knihovny pro zastávku přišel student práv Martin Felgr. Vyhrál s ním soutěž. Instalaci podporuje městská část Brno-sever. Bude usilovat o to, aby se slavnostního otevření účastnily jak žena zemřelého architekta Eliška Kaplicky, tak jeho přítelkyně architektka Eva Jiřičná, řekla dnes novinářům starostka Sabina Tomíšková (ODS).
     Zastávka v nové podobě by podle starostky měla být v  plném provozu ve druhé polovině června. Přístřešek bude stát na zastávce Loosova na sídlišti Lesná. Rada městské části Brno-sever už dříve projednala návrh budoucí darovací smlouvy od firmy, která zastávku vytvořila.
      Nápad na podobu zastávky pochází ze soutěže společnosti Pepsi, která výrobu zajistila. O  možnosti, že by se objekt v Brně mohl objevit, se diskutovalo už dřív. Minulé vedení městské části Brno-sever však podle Tomíškové záměr odmítlo. "Po změně vedení jsme tuto aktivitu občerstvili a naše městská část se přihlásila, že bychom měli zájem," uvedla.
     Instalaci podpořila loni i vdova po architektovi Eliška Kaplicky. Ocenila, že mladí lidé na Kaplického návrh Národní knihovny nezapomněli, ale kreativně ho využili. "Prověřilo se tím, že Janovy návrhy stále lidi inspirují. Vždy si získávaly svou nekonvenčností a progresivitou právě mladé," napsala.

0 komentářů
přidat komentář

Související články