Zmenšenina blobu v Brně je posprejovaná

Vložil
ČTK
18.10.2011 19:55
Brno - Neznámí sprejeři v noci na dnešek poškodili jednu z brněnských architekto- nických rarit - přístřešek MHD, který je zmenšeninou "chobotnice" zesnulého architekta Jana Kaplického. Své dva podpisy, tzv. tagy, zobrazili na lavičce v objektu. Škoda zatím nebyla vyčíslena. Zastávka byla zprovozněna před měsícem. Po vandalech budou pátrat kriminalisté, řekla ČTK mluvčí strážníků Denisa Kapitančíková.

    Městská policie nalezla obrazce na lavičce v pondělí kolem 20:00. Vandaly se pokusili hned v okolí zastávky MHD vypátrat, ale neuspěli. Pachatelům hrozí stíhání za poškozování věci. "Rozhodně by teď měli počítat s tím, že na zastávku a její okolí nyní budeme důsledněji dohlížet," doplnila mluvčí.
    S nápadem využít pro zastávku MHD v Brně-Lesné návrh sídla Národní knihovny určené pro Prahu-Letnou přišel student Martin Felgr. Zastávka byla uvedena do provozu 20. září.
    Nová budova Národní knihovny za dvě miliardy korun, vystavěná podle Kaplického návrhu, měla vzniknout na Letné v Praze. V roce 2008 však vláda rozhodla, že knihovna kvůli nedořešeným pozemkovým vztahům a financování postavena nebude. Evropská komise navíc vydala stanovisko, že soutěž byla v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách.
0 komentářů
přidat komentář

Související články