Brno chce pro cestující postavit nové přístřešky na zastávkách

Vložil
ČTK
04.03.2019 16:15
Brno

Brno - Brněnští radní chtějí na vybraných místech v Brně postavit nové přístřešky na zastávkách MHD a zlepšit komfort cestujících. Proto pověřili Dopravní podnik města Brna vypracováním studie, která mapuje vybavenost jednotlivých zastávek, řekl novinářům radní pro dopravu Petr Kratochvíl (ODS).


Cestující mohou využít zhruba 1400 zastávek. Nový projekt by se měl zaměřit na revizi stávajících přístřešků a budování nových tam, kde chybí. Jedním z takových míst je uzel u Ústředního hřbitova.

"Zastávky by měly být vybavené podobně jako ta na Moravském náměstí. Tam si dnes lidé mohou přečíst jízdní řády a dobít telefon. Nejprve chceme zjistit, která místa jsou nejvíce frekventovaná a postupně je vybavit novými přístřešky," uvedl Kratochvíl. Dopravní podnik na studii pracuje a hledá dotační možnosti, které by mu pomohly projekt spolufinancovat.

"Zatím jsme vytipovali deset zastávek, kterých by se projekt týkal. Naším cílem je vybudovat zastávky, které budou chytré, ekologické a budou zapadat do městského prostředí," řekla mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková. Tramvaje, trolejbusy a autobusy v Brně denně přepraví milion lidí. V roce 2017 jich bylo nejvíc za posledních sedm let, 356,6 milionu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články