Ústí n. O. nabídne v tendru bývalý administrativní objekt Perly

Vložil
ČTK
03.03.2020 20:50
plochá střecha

Ústí nad Orlicí


Ústí nad Orlicí - Ústí nad Orlicí připravuje prodej bývalé administrativní budovy v areálu dřívější textilky Perla 01. Na její opravu a využití nemá dost peněz. Zatím se zpracovávají znalecké posudky a podmínky tendru, řekl ČTK starosta Petr Hájek (sdružení Oušťáci).


"Máme uzavřenou zprostředkovatelskou smlouvu s makléřem, který mapuje situaci a připravuje podklady pro výběrové řízení. To by přišlo na řadu v druhé polovině letošního roku," uvedl Hájek.

Rozpočet města zatěžuje výstavba domu dětí a mládeže v bývalé Perle. Jeho stavba začala loni, náklady dosáhnou více než 91 milionů korun. Ústí si na stavbu vzalo úvěr, práce skončí v prosinci 2021.

Ústí v areálu také prodá pozemek, na němž chce soukromá forma postavit rehabilitační centrum s poliklinikou. Za plochu o výměře 1035 metrů čtverečných investor nabídl ve výběrovém řízení 2,36 milionu korun včetně DPH.

Bývalá textilka se nacházela na více než třech hektarech v centru města. Areál město koupilo za 30 milionů korun v roce 2011. Od dva roky později radnice vyhlásila architektonickou soutěž, poté vydalo regulační plán, v letech 2017 a 2018 demolovalo výrobní haly a další objekty, které zabíraly více než 80 procent rozlohy. Město si chce ponechat jen menší část plochy. Pardubický kraj plánuje na části plochy po bývalé továrně postavit ateliéry pro střední školu uměleckoprůmyslovou.
0 komentářů
přidat komentář

Související články