Univerzita zahájila stavbu další části kampusu za 300 milionů

Vložil
ČTK
20.06.2011 22:25
Ústí nad Labem

Ústí nad Labem - Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP) dnes zahájila stavbu další části kampusu za 300 milionů korun. Bude v ní sídlit i celoškolní knihovna pro 250.000 knih, dvě velké auly a rektorát. Stavbu nového Multifunkčního a vzdělávacího centra chce škola dokončit v červenci 2012.
    "Doufám, že se tady přibližně za rok a čtvrt sejdeme na kolaudaci," řekl při slavnostním přípitku rektor René Wokoun. Bývalá rektorka a nyní šéfka Českého statistického úřadu Iva Ritschelová nazvala nový komplex "srdcem univerzity". "Doufám, že naše knihovna bude nejlepší v regionu," dodala. Symbolického poklepu na základní kámen se zúčastnili mimo univerzitních pracovníků také zástupci města Ústí nad Labem, Ústeckého kraje a ministerstva školství.
    V nových budovách bude sídlit také Centrum celoživotního vzdělávání a Centrum informatiky. Počítá se v nich i se dvěma velkými posluchárnami pro 315 a 190 lidí. Knihovna bude spravovat 250.000 svazků a studentům nabídne 110 studijních míst. "Výraznou změnou bude také velký volný výběr, ale zejména zpřístupnění Univerzitní knihovny veřejnosti, což v dosavadních podmínkách univerzity nebylo možné," dodala mluvčí univerzity Jana Šiková.
    Na vydláždění studentského náměstí před Multifunkčním centrem škola nepoužije zámkovou dlažbu, ale klasické kostky o rozměrech deset krát deset centimetrů. Většinu peněz na novou stavbu poskytlo ministerstvo školství, a to 292 milionů Kč, univerzita se podílela deseti miliony.
    UJEP je jedinou univerzitou v Ústeckém kraji, byla otevřena 28. září 1991. Nyní ji tvoří sedm fakult, fakulta výrobních technologií a managementu, přírodovědecká, filozofická, pedagogická, fakulta umění a designu, fakulta sociálně ekonomická, fakulta životního prostředí a ústav zdravotnických studií. Má téměř 1000 zaměstnanců a 11.000 studentů.
0 komentářů
přidat komentář

Související články