Ústecká univerzita vypsala soutěž na stavbu přírodovědného centra

Vložil
ČTK
18.07.2017 09:20
Ústí nad Labem

Ústí nad Labem - Ústecká Univerzita Univerzita J. E. Purkyně (UJEP) vypsala veřejnou zakázku na stavbu Centra přírodovědných a technických studií. Největší investice v historii univerzity může stát až 454 milionů korun bez DPH. Objekt by mohli studenti využívat od konce roku 2019. ČTK to dnes řekla mluvčí univerzity Jana Šiková.

Nový objekt bude sloužit přírodovědecké fakultě, která se do něj přestěhuje. Využívat laboratoře budou také studenti fakulty životního prostředí a fakulty výrobních technologií a managementu. "Specifickým požadavkem na projekt bylo například osm speciálních výzkumných laboratoří polytechnických oborů nebo 230 parkovacích míst," uvedla mluvčí.

Zájemci o zakázku si tento týden mohou prohlédnout staveniště. Nabídky mohou podávat do 15. září. Univerzita podle rektora Martina Baleje náklady zaplatí z dotace ministerstva školství a vlastních prostředků.

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky představuje současně nejvýše přípustnou výši ceny. Právě podle ceny bude hodnotící komise nabídky posuzovat. "K uzavření smlouvy se zhotovitelem by mohlo dojít do konce října letošního roku," uvedl kvestor UJEP Leoš Nergl.

Stavět se bude podle zadávací dokumentace, kterou zpracovala společnost Pelčák a partner architekti. Užitná plocha bude 17.619 m². Novou budovu bude využívat zhruba 1400 studentů, 120 akademiků a 65 technických pracovníků. Dokončení díla je stanoveno na 30. září 2019.

Univerzitní kampus vzniká postupně na místě bývalého nemocničního areálu. Centrum přírodovědných a technických studií vyroste na místě někdejší porodnice. Proti jejímu zbourání protestovali někteří místní historici a architekti. Původní projekt stavby dokončené v roce 1937 byl dílem ústeckých architektů F. J. Arnolda a E. Kroba. Univerzita tehdy argumentovala tím, že dispozice objektu nevyhovuje potřebám výuky a rozvoji vědy a výzkumu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články