Sněmovna by měla začít projednávat návrh stavebního zákona

Vložil
ČTK
29.10.2020 16:55
Praha - Návrhem nového stavebního zákona by se měla Sněmovna začít zabývat příští týden ve čtvrtek. Mimořádnou schůzi dnes svolal z podnětu poslanců nejsilnějšího hnutí ANO předseda dolní komory Radek Vondráček (ANO). Vládní předloha je spolu se souvisejícím takzvaným změnovým zákonem před prvním čtením.


Kabinet si od nového zákona slibuje výrazné urychlení a zjednodušení stavebního řízení. Jeho hlavními principy jsou podle dřívějšího vyjádření ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (ANO) jedno řízení před jedním stavebním úřadem, integrace dotčených orgánů do stavebních úřadů, pevně dané lhůty, opatření proti nečinnosti nebo apelační princip, kdy nadřízený úřad už nebude vracet věc zpět k novému projednání.

Část opozice už před projednáváním návrhu zákona ve vládě volala po jeho vrácení do připomínkového řízení. Považuje jej za nepřipravený a nekoncepční, řízení podle ní neurychlí. Hospodářská komora vybídla vládu i opozici, aby ve Sněmovně zřídily skupinu, která se zákonem bude zabývat.

Někteří odborníci míní, že se stavební řízení novým stavebním zákonem sice zrychlí, mohou být ale narušeny veřejné zájmy. Patří k nim ochrana životního prostředí, ochrana veřejného zdraví a památková ochrana.
0 komentářů
přidat komentář

Související články