Slavnost završí budování moderního kostela v Brně-Lesné

Vložil
ČTK
12.09.2020 08:45
Marek Jan Štěpán
Atelier Štěpán

Foto: Ateliér Štěpán © Radek Úlehla
Brno - Věřící z Brna-Lesné se dnes potkají při slavnostním žehnání nového kostela zasvěceného blahoslavené Marii Restitutě. Moderně pojatá stavba se samostatně stojící věží je uprostřed panelového sídliště. Požehná jí pomocný biskup brněnský Pavel Konzbul. Při mši se uskuteční sbírka na vybavení kostela.


Farnost doporučuje účastníkům slavnostní události, původně plánované už na 1. května, aby přijeli hromadnou dopravou. Parkovací místa na sídlišti budou nejspíš plná. Ve vnitřních prostorách jsou povinné roušky.

Náklady na stavební práce přesáhly 100 milionů korun, farnost řadu let sbírala prostředky mezi věřícími a drobnými dárci. Další náklady jsou spojené s akustikou, zvonkohrou a vybavením interiéru.

Netradiční kostel podle návrhu architekta Marka Jana Štěpána se stavěl od srpna 2017. Kruhový objekt s dominantní, 31 metrů vysokou věží se zvonkohrou vyrostl kompletně jako monolitická železobetonová konstrukce. K zajímavým prvkům patří duhová skla pod klenbou.

Blahoslavená Marie Restituta je rodačka z nedalekých Husovic. Žila ve Vídni jako řeholnice a zdravotní sestra. Nacisté ji popravili v roce 1943.
0 komentářů
přidat komentář

Související články