Rekonstrukce vsetínského nádraží by měla začít v roce 2020

Vložil
ČTK
18.06.2018 18:45
Vsetín

Vsetín - Rekonstrukce vsetínského vlakového nádraží by měla začít v roce 2020. Investice si vyžádá asi dvě miliardy korun. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) chce příští rok mít hotové stavební povolení a vybrat stavební firmu, řekl dnes ČTK ředitel Stavební správy východ SŽDC Miroslav Bocák.


Hotová je již dokumentace pro územní rozhodnutí. "Centrální komise ministerstva dopravy schválila zpracování dalších stupňů dokumentací a následnou realizaci," uvedl Bocák.

Počítá se s výstavbou nové výpravní budovy včetně vestibulu, pokladen či sociálního zařízení. Opraví se nástupiště, budou bezbariérová. "Počítáme i se stavbou parkovacího domu s 300 parkovacími místy," uvedl Bocák.

Rekonstrukce nádraží souvisí s výstavbou obchodní galerie v přednádražním prostoru, kterou buduje společnost Valatrans. Radnice se k projektu připojila a staví část podzemního parkoviště. V parkovišti bude k dispozici až 160 parkovacích míst, z toho asi třetinu buduje a financuje město. Zbývající budou společnosti Valatrans. Provoz parkovišť bude společný, budou mít jeden vjezd a výjezd. Do podzemního parkoviště bude ústit podchod propojující vlakové nádraží s prostorem přednádraží a částí Rokytnice.

SŽDC ve Zlínském kraji chystá také modernizaci a elektrizaci trati z Otrokovic do Vizovic na Zlínsku. Chystá se také rekonstrukce nádraží v Rožnově pod Radhoštěm a Bystřici pod Hostýnem. V plánu je například i rekonstrukce výpravní budovy v Napajedlech na Zlínsku a modernizace budovy v Hulíně na Kroměřížsku.
0 komentářů
přidat komentář

Související články