Vsetín se chystá na přestavbu nádraží a navazující investice

Vložil
ČTK
07.03.2021 21:05
Vsetín


Vsetín – Vsetín se chystá na přestavbu vlakového nádraží, kterou by měla na podzim zahájit Správa železnic. Město s dalšími subjekty na přestavbu naváže investicemi do prostoru před nádražím a za ním, sdělila dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí radnice Jana Raszková.


"Město společně se Správou železnic, Ředitelstvím silnic Zlínského kraje a dalšími zainteresovanými organizacemi řeší v části přednádražního prostoru především přesun autobusového nádraží, narovnání Nádražní ulice či stavbu okružní křižovatky u polikliniky. Praco- vní schůzky jsou každý týden a koordinují se na nich v této chvíli například etapy a provázanost stavebních prací v návaznosti na samotnou přestavbu železniční stanice,"
uvedl starosta Vsetína Jiří Růžička (KDU-ČSL).

Přestavba vlakového nádraží by měla začít letos v září, skončit má v roce 2024. Současnou výpravní budovu čeká demolice, nahradí ji dopravní terminál, který spojí železniční dopravu s autobusovou a silniční dopravou. Autobusové nádraží se přesune do těsného sousedství dopravního terminálu, bude tam také pětipatrový parkovací dům s kapacitou 300 stání. Vjezd i výjezd z něj povede po nové komunikaci, která se napojí na Nádražní ulici v místě nové okružní křižovatky u polikliniky.

Jedná se také o přeměně prostoru za nádražím, který má být s dopravním terminálem, nástupišti i podzemním parkovištěm ve Smetanově obchodní galerii propojen podchodem pod kolejištěm. V areálu bývalé pily Delta město chystá stavbu záchytného parkoviště. Soukromý investor připravuje v jeho sousedství bytovou a komerční výstavbu.

"Areál bývalé Delty bude propojen se silnicí I/69, tedy výpadovkou na Zlín, komunikací a novým mostem, který vybuduje Správa železnic. Sníží se tím dopravní zatížení ulice Na Dolansku. V sousedství polyfunkční budovy Kotovo se tato nová komunikace napojí na silnici I/69 prostřednictvím okružní křižovatky. Ta je součástí stavby zvané Rampa Mostecká, jejímž investorem je Ředitelství silnic a dálnic České republiky," uvedl Růžička.

Město připravuje své investiční záměry navazující na přestavbu nádraží. "Na výkupy pozemků kolem nádraží je vyčleněno přes 18 milionů korun a dalších 12 milionů na přípravu projektové dokumentace rekonstrukce prostoru u nádraží," uvedl Růžička.
0 komentářů
přidat komentář

Související články