Proměna nábřeží Svratky začne nejdřív na podzim, město vybírá zhotovitele

Vložil
ČTK
18.08.2021 16:50
Brno

Brno – Brněnští radní minulý týden schválili účastníky výběrového řízení na proměnu nábřeží řeky Svratky. Stavební práce měly už na přelomu jara a léta navázat na rozsáhlé kácení, kdy z nábřeží zmizelo přes 300 stromů a stovky metrů čtverečních keřů. Nyní mají vybraní uchazeči 30 dní na podání cenových nabídek a poté bude vybrán dodavatel, práce tak začnou nejdřív na podzim. Několikaměsíční zdržení by na termín stavby za 1,6 miliardy korun nemělo mít vliv. ČTK to dnes řekla Šárka Reichmannová, mluvčí Kanceláře architekta města Brna, která má proměnu nábřeží na starost.


Veřejnou zakázku na zhotovitele, který postaví protipovodňová opatření od Riviéry přes nábřeží u Ronda po viadukt Uhelná, vypsalo město na začátku března. Lhůta pro podání žádostí o účast byla původně do poloviny dubna. Brněnští radní ji prodloužili do 25. května na základě žádosti o vysvětlení a úpravu kvalifikačních podmínek. Jelikož jde o užší řízení, v prvním kole podali dodavatelé žádost o účast a komise posoudila splnění požadované kvalifikace.

Radní minulý týden ve čtvrtek schválili vyzvat k podání nabídky šest subjektů. Je mezi nimi například společnost Metrostav DIZ, sdružení firem OHL ŽS, HOCHTIEF CZ a FIRESTA-Fišer, sdružení firem STRABAG, Doprastav a POHL nebo sdružení IMOS Brno a PORR. Rozhodující bude cena. Vyloučili naopak společnost GG + ESB Svratka, jejímiž společníky jsou GEOSAN GROUP a Energie – stavební a báňská. Na výstavbu protipovodňových opatření požádalo město o dotaci. Podle podmínek dotačního titulu musí být stavba dokončena do konce roku 2023.

Řeka Svratka dostane v úseku od Riviéry k viaduktu více prostoru, úprava obnáší také vybudování nového prostoru pro rekreaci i sport. V místě stávající nábřežní zdi podél ulice Poříčí vznikne nová kolonáda se schody umožňujícími přístup k hladině řeky. Na tuto etapu s označením VII a VIII má navázat etapa IX, X, XI ve čtvrti Trnitá za 530 milionů korun. Předpokládané datum realizace je 2024 až 2026.
0 komentářů
přidat komentář

Související články