Pražská TSK nechá opravit opěrné zdi Letenského tunelu

Vložil
ČTK
03.01.2020 09:20
Praha

Praha - Pražská Technická správa komunikací (TSK) nechá opravit opěrné zdi Letenského tunelu, které jsou ve špatném stavu. Práce vyjdou na zhruba 19,7 milionu korun bez DPH. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. Práce pro TSK udělá společnost Gardenline, jejich oprava uskuteční, není z dokumentu jasné. Tunel vede z vltavského nábřeží u Štěfánikova mostu na Letenské náměstí.


Rekonstrukce se bude týkat 136 metrů dlouhých opěrných zdí u severního portálu na Letné. Vybraná firma poškozené části opraví. Zároveň odstraní zídky u ulice Milady Horákové a vybuduje zde nové železobetonové zídky. Sanovány budou jednotlivé částí zdí a následně bude nově vyztužena vrstva z betonu, která bude opatřena stěrkou s nátěrem proti UV záření.

Přikotveny budou takzvané chráničky pro nové veřejné osvětlení. Očištěn, opraven a přespárován bude obklad v patě zdi a opravena bude rovněž izolace a odvodnění zdí, drenážních vrtů a říms. Přimontováno bude nové zábradlí.

Letenský tunel byl zprovozněn v roce 1953 a v letech 2022 až 2003 bylo rekonstruováno jeho technické vybavení. Měří přibližně 423 metrů s výškový rozdílem mezi oběma konci tunelu 33 metrů.
0 komentářů
přidat komentář