Praha 3 má studii úprav Olšanského náměstí

Vložil
ČTK
10.10.2017 08:25
Praha

Praha - Olšanské náměstí v Praze 3 by se mohlo dočkat úprav. Městská část nechala zpracovat studii proveditelnosti úprav Táboritské a Ondříčkovy ulice, která počítá se zpřehledněním dopravy, výměnou povrchů chodníků či výsadbou zeleně. Studii městská část předala Technické správě komunikací (TSK), která připraví dokumentaci pro územní řízení. Akce by měla být spojena s opravami sousedního úseku ulic Táboritská a Seifertova, kterou Praha 3 chce stihnout do konce roku 2020.

Zatím není jasné, kolik by úpravy stály. Podle Zdeňka Fikara z odboru územního rozvoje Prahy 3 by nicméně opravy ulic měl financovat magistrát a rekonstrukci úseku tramvajové trati pražský dopravní podnik. Do studie byly zaneseny požadavky dopravního podniku, správců komunikací a Institutu plánování a rozvoje, dodal Fikar.

"Praha 3 by se podle mě měla zavázat ke spolufinancování těchto akcí - je to efektivní nástroj, jak tlačit k realizaci. Bez toho hrozí, že věc zapadne v široké agendě stavebních akcí TSK nebo v šuplíku,"
uvedl zastupitel Ondřej Rut (Zelení/Žižkov (nejen) sobě).

Podle Ruta se úprava prostoru dlouho odkládá, i když je potřebná kvůli nebezpečnosti. "Řešený prostor je v měřítku Prahy na předních místech žebříčku míst s nejvyšším počtem dopravních nehod za účasti chodců," upozornil.
0 komentářů
přidat komentář

Související články