Praha 7 uvažuje o stavbě radnice - polyf. kulturního domu

Zdroj
Tereza Měrtlová
Vložil
ČTK
14.03.2008 10:55
Praha

Praha - Radnice sedmé pražské části uvažuje o tom, že v blízkosti stanice metra Vltavská vybuduje polyfunkční dům. Měla by v něm sídlit radnice, město počítá i s prostorem pro pořádání různých kulturních akcí, řekl ČTK mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš. Nové budovy radnic v posledních letech získaly i další městské části, některé se dočkaly rozsáhlých rekonstrukcí.

    Budova by měla vyrůst v okraji oblasti Bubny, uvedl Vokuš. Radnice si představuje, že postaví osmipatrový dům, v nejvyšším patře by měl sídlit kulturní dům, další tři patra by měla sloužit úřadu městské části. Zbývající podlaží by se měla podle plánu radnice pronajímat.
    Radnice si zatím nechává zpracovat studie i posouzení vlivu na životní prostředí. "Je to ještě běh na dlouhou trať," uvedl Vokuš s tím, že až po zpracování dokumentů bude moci radnice vytvořit harmonogram a tedy říct, kdy bude budova stát. "Horizont je ještě několik let," dodal mluvčí.
    Cílem radnice je, aby sídlila ve vlastním objektu, v současnosti úřaduje v budově, která patří státu a která a je ve správě Finančního ředitelství hlavního města Prahy. Také organizace Kulturní dům Vltavská si svoje sídlo dlouhá léta pronajímá, a to od akciové společnosti Bubenská 1, která se zabývá pronájmem nemovitostí.
    Novou budovu radnice za 360 milionů korun získala v roce 2003 také Praha 13. Atypická budova radnice se skleněnou věží nedaleko stanice metra Hůrka se stala novou dominantou Slunečního náměstí.
    O stavbě nové radnice uvažovala také šestá městská část, v loňském roce však zastupitelé odhlasovali levnější variantu - rekonstrukci současné radnice. Opravy by měly začít na jaře, do konce roku 2009 rozroste o přístavbu ve dvoře.
    Rekonstrukce se dočkala v letech 2004 a 2005 radnice Prahy 2. Z původní budovy zbyly jen obvodové zdi a střední nosná stěna, dělníci zachovali jediný strop, všechny ostatní museli vybourat. Loni se opravovala i radnice Prahy 8, které se říká Bílý dům, přibyly nové kanceláře, bistro i recepce.
0 komentářů
přidat komentář

Související články