Pošta už třídí zásilky pro jižní Moravu v jediném centru v Brně

Vložil
ČTK
01.05.2007 22:55
Brno

Brno - Česká pošta začala třídit poštu pro celou jižní Moravu v Brně. V pondělí 30. dubna Dnes tam otevřela přepravní uzel, který nahradí původní brněnské pracoviště a také třídírny v Jihlavě a Břeclavi. Centrum za 1,2 miliardy má zrychlit práci a ušetří i náklady, například za mzdy. Firma ve dvou uzavřených pobočkách zrušila 180 míst. V brněnském uzlu bude místo 460 zaměstnanců pracovat téměř 560 lidí, řekla ČTK mluvčí České pošty Dita Václavíková.

Česká pošta je státní podnik a má na trhu dominantní podíl. Brněnský areál je pro něj jednou z nejvýznamnějších investic posledních let. Už dříve vznikla podobná centra také v Praze, Plzni a Olomouci. Pošta je plánuje doplnit ještě o Ústí nad Labem, Pardubice, České Budějovice a Ostravu. Osm nových přepravních uzlů má nahradit původních 70 menších provozů, podotkl generální ředitel společnosti Karel Kratina.
Brněnská třídírna už má za sebou zkušební provoz. V plném provozu denně zpracuje až milion dopisů. Za hodinu zvládnou dva listovní třídiče asi 90.000 zásilek. "Při ručním třídění byl maximální výkon pošťáků asi 1000 kusů za hodinu," přiblížila Václavíková.
Nový systém zpracování a třídění se projeví na kvalitě a rychlosti služeb, a to nejen na jižní Moravě, tvrdí náměstek generálního ředitele Rastislav Horáček. Změna se prý dotkne především velkých zákazníků. Součástí nového uzlu je totiž i nová pošta pro hromadná podání. Původní pobočku pro hromadná podání čeká rekonstrukce, potom z ní bude jedna z běžných poboček, kterých je teď v krajském městě víc než 40.
0 komentářů
přidat komentář

Související články