Písek po 12 letech ukončil obnovu okolí centra

Zdroj
Marek Bílek
Vložil
ČTK
30.05.2017 18:00
PísekPísek - Po 12 letech skončila obnova okruhu kolem historického jádra Písku. Celkové náklady na úpravy prstence kolem centra stály 105 milionů korun a přibližně 40 procent uhradilo město pomocí různých dotačních fondů. Písek do budoucna chystá obnovu i samotného historického jádra. Týkat by se měla Velkého a Alšova náměstí a přilehlých ulic. Novinářům to dnes řekli zástupci města.


Obnova prstence skončila úpravou části Bakaláře. Město tam za 13 milionů korun upravilo prostor mezi děkanským kostelem Nanebevzetí Panny Marie a ulicemi Chelčického a Budovcova.

"Tato etapa zahrnovala úpravu východní části náměstí, parčík s umělým jezírkem a okolí památníku padlým u Melegnana a Solferina. Zrekonstruována byla také přilehlá ulice Budovcova, chodníky, parkovací stání a autobusová zastávka,"
řekl písecký místostarosta Josef Knot (TOP 09).

Dvanáctiletá rekonstrukce obvodu historického centra se uskutečnila ve čtyřech etapách. Týkala se mimo jiné třeba promenády mezi kamenným mostem a Městskou elektrárnou, Komenského ulice, Fügnerova náměstí nebo předpolí Kamenného. "Rekonstrukce se týkala především veškeré dopravní infrastruktury a městského parteru včetně mobiliáře i osvětlení," uvedl architekt města Písku Josef Zábranský. Podle Rudolfa Koraby z odboru investic a rozvoje písecké radnice se prostor kolem centra výrazně zkvalitnil. Navíc se nijak neomezila průjezdnost středu města. "Změnila se některá parkovací místa. Někde jsme je museli zrušit a jinde vybudovat nové. Ale celkově počet parkovacích míst v centru zůstává prakticky stejný," řekl.
0 komentářů
přidat komentář

Související články