Pardubičtí radní rozhodnou o pronájmu pozemku pro černou stavbu

Vložil
ČTK
27.07.2009 17:40
Pardubice

Pardubice 27. července (ČTK) - Pro dění kolem stavby obřího překladiště v Pardubicích, které vzniká načerno, bude zřejmě zlomová středa. Investor nutně potřebuje od města pronajmout malý pozemek, který je jednou z podmínek pro dodatečné povolení stavby. Dostavba první z pěti hal je téměř u konce a stále vzniká bez souhlasu stavebního úřadu. Náměstek primátora Alexandr Krejčíř ČTK řekl, že středeční jednání svolal na žádost investora.

    "Chceme, aby nám dali veškeré garance našich podmínek. Musejí přesvědčit šest radních, že to myslí upřímně, aby souhlasili s pronájmem pozemku. Ve středu se nerozhodne, ve středu se uvidí, co bude dál," řekl Krejčíř.
    Společnost D+D Park Pardubice musí do pátku podat žádost o dodatečné povolení stavby, ale bez nájemní smlouvy městského pozemku jej nezískají. Kvůli tomu by se ale mimořádně měla sejít městská rada, což by musela učinit nejpozději ve čtvrtek.
    Pro dokončení všech pěti hal je ovšem také nutné, aby vznikla na silnici I/36 nová křižovatka. Už nyní je totiž komunikace přetížená. Investor se také zavázal, že postaví cyklostezku a rozšíří nedostatečnou cestu k průmyslové zóně. Vyřešení všech podmínek včetně pronájmu městského pozemku musí žádost o dodatečné povolení obsahovat.
    "Teď záleží, zda žádost bude vyhovovat všem podmínkám. Vydání povolení může trvat měsíc, může to trvat déle. Budeme samozřejmě vycházet ze stavebního zákona," řekl Aleš Ježek ze stavebního úřadu.
    Ředitel společnosti D+D Park Pardubice Petr Dědek slíbil, že v noci na neděli opustí stavbu všichni dělníci. Ještě v neděli dopoledne tam práce pokračovaly. Odpoledne už staveniště hlídala pouze ochranka. Podle Ježka ani dnes v areálu stavebníci nejsou.
    "Stavba stojí, dnes tam bylo pouze několik dělníků vybrousit betony, bylo nutné to technologicky ošetřit, jinak by vznikly velké škody," řekl v neděli ČTK Dědek.
    Obří logistické centrum vzniká v průmyslové zóně Semtín na 14 hektarech. Celkem se má postavit pět hal s termínem dokončení v roce 2011, z toho první dvě by měly být postaveny ještě letos. První hala by měla sloužit zadavateli investice, tedy firmě DB Schenker. Plánovaná investice by měla stát 800 milionů korun. Pokud D+D Park Pardubice nedokončí stavení práce v termínu, hrozí mu od DB Schenker vysoká pokuta.
0 komentářů
přidat komentář

Související články