Osvětlovací "lízátka" se na fotbalový stadion v Hradci zřejmě vrátí v prosinci

Vložil
ČTK
22.11.2022 07:55
Hradec Králové


Hradec Králové - Osvětlovací stožáry v podobě lízátek by se na budovaný fotbalový stadion v Hradci Králové mohly vrátit v polovině prosince. Osvětlovací tělesa byla od postavení v roce 1974 jednou z charakteristických dominant stotisícového města. Tvůrci nového stadionu se je rozhodli po opravě opět použít a zakomponovat do nového stadionu. Nosné monolitické betonové konstrukce tribun stadionu by měly být hotové do konce listopadu. ČTK to dnes řekla mluvčí magistrátu Kateřina Rohlíčková.


Stadion za více než 630 milionů korun bez daně město buduje od loňského roku. Hotový by měl být na konci června 2023. Kapacitu bude mít 9300 diváků.

Stavbaři osvětlovací stožáry sundali loni v září a následně se pustili do jejich opravy. "V rámci repase byly vyměněny zkorodované a narušené části a díly," uvedl náměstek primátorky pro investice Lukáš Řádek (TOP 09). Dělníci také doplnili konzoly pro namontování LED reflektorů a konstrukce pro ukotvení stožárů. Stožáry by měly přijet vztyčit čtyři jeřáby. Do konce stavby budou na lízátkách svítit jen malá bezpečnostní světla pro letecký provoz, plně rozzářit by se měla příští rok v létě.

Stavbaři s dokončováním monolitické konstrukce začali demontovat věžové jeřáby, které byly řadu měsíců dominantou staveniště. "Vedle monolitů pracujeme i na kanalizaci pod tribunami, rozvodech vzduchotechniky v západní tribuně, hydroizolaci střechy tribuny, připravujeme montáž oken," uvedl manažer stavební firmy Strabag Daniel Novotný. V okolí arény stavbaři budují vodovod, kanalizace, komunikace.

Stadion od loňského srpna staví konsorcium firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont. Kvůli zdražení stavebních materiálů a prací a zadání dalších prací se město se stavbaři v červnu dohodlo na zvýšení ceny o 59 milionů korun a prodloužení termínu stavby o dva měsíce.
0 komentářů
přidat komentář

Související články