Komise vybrala vítěze tendru na stavbu stadionu v H. Králové

Vložil
ČTK
07.03.2021 21:10
Hradec Králové


Hradec Králové – Hodnoticí komise dnes vybrala vítěze tendru na stavbu fotbalového stadionu v Hradci Králové za téměř 600 milionů korun bez DPH. Jméno vítěze, kterého komise vybírala ze tří uchazečů, radnice nezveřejnila. Výsledkem rozhodnutí komise se bude ještě v březnu zabývat rada města a následně zastupitelstvo. "Do té doby město nesmí zveřejnit bližší informace k vítězné nabídce," řekla ČTK mluvčí radnice Kateřina Šmídová.


Město stavbu na místě polorozbořeného všesportovního stadionu připravuje přes 15 let a jde o jednu z prioritních investic stotisícového Hradce Králové. Nynější tendr, který město vypsalo loni 4. září, je čtvrtý v pořadí.

Původně se do tendru přihlásily čtyři subjekty, které všechny splnily kvalifikační požadavky. Předběžné nabídky v únoru podaly tři subjekty. Komise vítěze určila již po podání předběžných nabídek. Odpadlo tak závěrečné kolo tendru, v němž měla radnice s uchazeči jednat o dalším vylepšení jejich nabídek. Podle pravidel tendru mohla komise dospět k výběru vítěze již na základě předběžných nabídek.

I kdyby orgány města schválily vítěze, nemůže s ním město zatím podepsat smlouvu. Soutěž totiž po námitce stavební společnosti PORR řeší ve správním řízení Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Společnosti PORR se nelíbí některé zadávací podmínky soutěže a nastavená hodnoticí kritéria. Město tvrdí, že postupovalo správně.

"Hodnoticí komise vybrala dodavatele, kterého nyní budou muset schválit orgány města. Vše nyní tedy skutečně směřuje k tomu, že v Hradci Králové budeme mít reprezentativní multifunkční fotbalový stadion," uvedl primátor Alexandr Hrabálek (ODS).

Město v následujících dnech požádá účastníky tendru o poskytnutí anonymizovaných vizualizací stadionu včetně souhlasu s jejich uveřejněním. "Veřejnost tak bude mít možnost vidět, mezi jakými návrhy hodnoticí komise vybírala," uvedl náměstek primátora pro investice Jiří Bláha (ODS).

Zakázku město vypsalo metodou Design and Build, tedy Navrhni a postav. Dané byly základní požadavky města na velikost a funkce stadionu. Město předpokládá, že se stavebními pracemi by vítěz tendru mohl začít ještě letos.

Stadion, na němž bude mít zázemí druholigový klub FC Hradec Králové, by měl podle radnice splňovat kategorii UEFA 4, což jsou stadiony pro mezinárodní utkání. Měl by splňovat i požadavek na multifunkční arénu. Kapacita arény by měla být 8000 diváků s možností navýšení na 9300 míst. Všechna místa by měla být zastřešená. Na financování stavby by chtělo město získat státní dotaci.

Celkové náklady na pořízení stadionu by neměly překročit 605 milionů korun bez DPH. Již loni v červenci město podepsalo smlouvu se společností Arcadis Czech Republic, která bude za 31,8 milionu korun bez DPH správcem stavby. Na samotnou stavbu tak zbývá 573,2 milionu korun bez DPH.
0 komentářů
přidat komentář

Související články