Ostrava za 95 milionů korun prodá pozemek v centru města

Zdroj
Martina Helánová
Vložil
ČTK
04.03.2020 16:45
Ostrava


Ostrava - Ostrava prodá soukromému developerovi za 95 milionů korun pozemek v centru města mezi Forem Nová Karolina a Trojhalím, takzvaný Trojzubec. Získá ho společnost Contera Investment X, která tam chce vybudovat administrativní objekt. Bude navazovat na již fungující obchodně-administrativní a rezidenční komplex. Rozhodli o tom dnes ostravští zastupitelé.


Pozemek má rozlohu 7982 metrů čtverečních, město se ho rozhodlo prodat loni v květnu a zájemci se mohli hlásit do září. Minimální cena byla stanovena na 56 milionů korun a město požadovalo, aby v místě vznikl nejméně třípatrový objekt. Smlouva s vítěznou společností bude podepsána ještě v tomto měsíci.

"Stavba administrativního objektu na dosud nevyužitém území bude dalším důležitým krokem pro rozvoj této významné části centra města, pro jeho scelení, propojení moderních staveb nákupního centra a obytných domů s historickými objekty Trojhalí," uvedl primátor Tomáš Macura (ANO).

Společnost Contera chce na pozemcích vystavět pětipatrový administrativní objekt s podzemním parkovištěm se zhruba 250 místy. Jeho součástí má být aula, vnitřní atrium nebo střešní terasa.

"V kupní smlouvě jsou stanoveny také termíny, které má kupující dodržet. Do poloviny příštího roku požádat o změnu územního rozhodnutí, pakliže k němu přistoupí, stavební povolení mít k dispozici nejpozději v květnu 2022 a do konce července roku 2024 by měl být objekt dostavěný a připravený k užívání. Stanovili jsme si dodatečnou roční lhůtu pro splnění těchto termínů. Pokud nebudou dodrženy, má město právo od kupní smlouvy odstoupit," řekla investiční náměstkyně Zuzana Bajgarová (ANO).

Společnost Contera, která kupuje pozemky se záměrem výstavby administrativního komplexu, už v Ostravě zbudovala průmyslový park v Kunčičkách a další staví na brownfieldu v Hrušově.

Vloni Ostrava na území Karoliny nabídla k prodeji dva pozemky - Trojzubec a Slza. Jednání se zájemci o odkup Slzy pokračují.
0 komentářů
přidat komentář

Související články