Olomouc spouští speciální web k připravovanému ÚP

Zdroj
Mgr. Lenka Hnilová
Vložil
Tisková zpráva
16.10.2008 11:45
Olomouc - Město Olomouc spouští speciální webové stránky věnované přípravě nového územního plánu. Projekt je součástí informační kampaně, kterou chce radnice do vzniku tohoto strategického dokumentu zapojit širokou veřejnost. Vedení města věří, že stránky se vzhledem k flexibilitě a dostupnosti internetu stanou jedním z hlavních komunikačních nástrojů. Už příští týden budou moci lidé na stránkách www.olomouc.eu/uzemni-planovani debatovat se zástupci odboru koncepce a rozvoje v on-line diskusi. 

Na speciální stránku, která je součástí oficiálního webu města www.olomouc.eu, se lze dostat i přes ikonu "územní plánování". Po jejím rozkliknutí se na stránce objeví rozcestník, ve kterém si mohou návštěvníci vybrat, zda chtějí informace k platné územně plánovací dokumentaci, nebo k nově připravovanému územnímu plánu. Stránky budou spuštěny v pátek 17. října.

Vedle základních informací - co územní plán je, jak vzniká a k čemu město tento dokument potřebuje - tady pravidelně najdou čerstvé aktuality a informace, v jaké fázi se jeho zpracování nachází a kdy se mohou do jeho přípravy zapojit. Postupem času přibudou také grafické dokumenty, které budou vznikat v průběhu zpracování územního plánu. Podrobnější informace o územním plánování, včetně platné legislativy, najdou zájemci na specializovaných stránkách v rubrice důležité odkazy. Své názory budou moci lidé vyjádřit v anketě, jejíž téma se bude průběžně obměňovat podle aktuálních témat.

Největší novinkou jsou ale pravidelné on-line diskuse, při kterých bude Olomoučanům ve stanovený čas k dispozici zástupce zadavatele nebo zpracovatele nového územního plánu. Náměty a připomínky mohou ale lidé na webu nechávat průběžně. "Chceme využít všech možností, jak dát lidem prostor vyjádřit svůj názor. Internet je v tomto smyslu ideální, zapojit se může skutečně široká veřejnost," řekl vedoucí odboru koncepce a rozvoje Radek Dosoudil.

Zároveň upozornil, že v on-line chatech půjde jen o neformální debaty. "Oficiální připomínky budou moci lidé adresovat odboru koncepce a rozvoje prostřednictvím speciálních formulářů. Přesto je možné, že i neformální připomínky zpracovatel územního plánu zohlední. V každém případě jsou pro nás názory obyvatel města důležité," dodal Dosoudil.

Připomínky by se měly týkat nikoli stávajícího, nýbrž připravovaného územního plánu. Ten je momentálně ve fázi zadání, které v obecné rovině charakterizuje cíle a požadavky na územní plán obce. Plné znění zadání je od středy 15. října zveřejněno na úřední desce Magistrátu města Olomouce a bude také na již zmíněných internetových stránkách. První on-line diskuse je naplánována na pondělí 20. října od 13 do 15 hodin.
0 komentářů
přidat komentář

Související články