Na Petříně bude nové veřejné WC, upraveny budou Lobkovické zahrady

Vložil
ČTK
25.04.2019 08:20
Praha

Praha - Letos v létě začne stavba veřejného WC na Petříně ve Strahovských zahradách. Magistrát plánuje i opravy Lobkovické zahrady, jejichž konkrétní podoba se teprve bude připravovat. ČTK to dnes sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Město loni a předloni nechalo okolí Petřínské rozhledny upravit.


Nové toalety by měly vzniknout ve Strahovské zahradě na místě dřevěných staveb zbouraných v roce 2015. Původně zde město chtělo postavit budovu se zázemím pro údržbu zeleně a informačním centrem, od záměru později ustoupilo a v roce 2016 zde nechalo vybudovat odpočinkové prostranství s pítkem a lavičkou. Park na Petříně byl se zahradami Strahovského kláštera propojen v roce 2016.

Nyní magistrát prostranství doplní malým objektem s veřejnými WC a menším zázemím pro údržbu. Mluvčí dodal, že budova WC bude částečně zapuštěna do terénu a pojata tak, aby nerušila pohled z horní části zahrady. U vstupu z Vlašské ulice současný asfalt nahradí dlažba.

Kromě toho Praha plánuje úpravy nedaleké Lobkovické zahrady. Hofman řekl, že v první řadě je nutné vyvést vodu z existujících štol na povrch tak, aby se dala využít pro zavlažování a neodtékala bez užitku do kanalizace jako dosud. Horní část zahrady má podle mluvčího zůstat beze změny s výjimkou úpravy pěšiny. "Možné úpravy v dolní části zahrady budou předmětem podrobného detailního řešení, které se teprve bude zpracovávat," dodal.

Chystané kroky navazují na dřívější úpravy Petřína. Předloni město nechalo vybudovat toalety u rozhledny a loni byly v okolí petřínské dominanty zrekonstruovány cesty a umístěn nový mobiliář.

Parková plocha u rozhledny byla původně upravena jako poutní místo v roce 1936. Od roku 1891 tam stojí rozhledna jako zmenšenina Eiffelovy věže v Paříži. S výškou přes 65,5 metru je jednou z nejznámějších dominant Prahy. Ve stejné době vznikla první lanovka na Petřín.
0 komentářů
přidat komentář

Související články