Na nároží Národní a Mikulandské by mohl vyrůst multifunkční dům

Vložil
ČTK
09.10.2013 21:55
Praha

foto: www.znamenictyr.cz
Praha - Na jednom z nejdražších pozemků v centru Prahy na Národní ulici by mohl místo hotelu vyrůst multifunkční objekt. Investor údajně hodlá Prahu 1 požádat o změnu stavebního povolení, řekla novinářům mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková. Úřad ale podle ní zatím žádnou žádost neobdržel.
    Pozemek proluky na rohu ulic Národní a Mikulandské v centru Prahy magistrát v roce 2005 prodal za zřejmě rekordní cenu 234.700 korun za metr čtvereční, celkem za téměř 184 milionů korun. Hotel, který měl vzniknout podle projektu ateliéru Znamení čtyř z roku 2008, dostal souhlas pražských památkářů. Kritizoval ho ale Klub za starou Prahu, podle kterého si stavba vyžádá "brutální zásah" do sousedního Schönkirchovského domu.
    Pozemek od města koupila společnost Dittrich, nenašla ale pro stavbu investora. Barokní palác i s prolukou využívanou jako parkoviště byly zastaveny ve prospěch PPF banky, loni šly do dražby s vyvolávací cenou 227,5 milionu korun. Do projektu před časem vstoupil nový investor Petr Němec, někdejší zakladatel farmaceutické společnosti PharmaSwiss.
    Na místě budoucího staveniště se nyní dělá archeologický výzkum. Archeologové dosud objevili důkazy trvalého osídlení z 11. a 12. století. Jde především o četné zlomky keramických nádob, zvířecích kostí či mincí, které byly nalezeny v zasypaných zbytcích staveb vystavěných s použitím dřeva. Souvisely s cestou, která spojovala Pražský hrad, Malou Stranu s oblastí pozdějšího Starého Města a Vyšehradem.
    "Obecně vítáme snižování hotelové koncentrace na území Prahy 1. Hotelový trh je naprosto saturován," řekl starosta první městské části Oldřich Lomecký (TOP 09). Dodal, že velká hotelová konkurence v Praze ceny ubytování stlačuje a ve srovnání s dalšími evropskými velkoměsty jsou příliš nízké. "Přitahuje sem tak klientelu hostů, kteří se sem jezdí jen opít," řekl Lomecký.
0 komentářů
přidat komentář

Související články