Most přes Svitavu v Brně za 220 milionů navrhnou architekti z Londýna

Vložil
ČTK
16.03.2022 22:15
Brno

Zábrdovice


Brno – Nový most přes řeku Svitavu v Brně, který bude stát odhadem více než 220 milionů korun, navrhnou architekti z londýnského ateliéru William Matthews Associates. Brněnští radní dnes potvrdili rozhodnutí odborné poroty, která ateliér vybrala ze sedmi soutěžních návrhů. Most o délce 85 metrů a šířce 30 metrů by měl do dvou až tří let vzniknout mezi bývalým areálem Zbrojovky a Motorárnou Zetor.


Všechny návrhy ze soutěže organizované Kanceláří architekta města Brna budou vystavené na přelomu dubna a května v kavárně Industra, která je součástí areálu Zbrojovky. "Most umožní projet ve dvou pruzích veřejné hromadné dopravě a další dva nabídne řidičům automobilů. Na obou stranách přibudou samostatné oddělené cyklostezky i prostor pro pěší," uvedla Vaňková. Dodala, že projekt bude město koordinovat se dvěma etapami protipovodňové ochrany před velkou vodou, které mají vzniknout do roku 2025.

Městský architekt Michal Sedláček řekl, že v Brně se desítky let nepostavil žádný nový most. "Je skvělé, že na jeho podobu byla vypsaná architektonická soutěž. Při svém hodnocení jsme ocenili především štíhlou ocelovou konstrukci mostu a velkorysý povodňový park rozšiřující nábřeží řeky do obou stran. Řešení je jednoduché, prostorově velkorysé, flexibilní, dostatečně prostupné pro různé druhy pohybu návštěvníků i s velkým potenciálem plnit funkci biokoridoru," řekl Sedláček, který byl členem odborné poroty.
0 komentářů
přidat komentář

Související články