Mělník hledá investora pro demolici budovy v centru města

Vložil
ČTK
13.04.2017 15:10
Mělník


Mělník - Mělník hledá investora pro demolici budovy, takzvaného Holdu, v centru města u náměstí Karla IV. Místo ní by pak mohl postavit vlastní objekt podle kritérií města. "Je to varianta, na které se intenzivně pracuje," řekl na dnešní tiskové konferenci starosta Mělníka Ctirad Mikeš (Mé město).


O zbourání stavby mají na konci dubna rozhodovat zastupitelé. Město má variantu, že by budovu po zbourání dočasně nebo trvale nahradila volná plocha. Podle starosty bude ještě k otázce demolice vedena na zastupitelstvu diskuze. Ve městě je i skupina lidí, kteří s demolicí nedostavené budovy nesouhlasí a chtěli by její dokončení. Sloužit by měla třeba jako kulturní sál, který by se ale městu provozně nevyplatil. Navíc dostavba a úpravy by byly velmi nákladné.

Pro město by bylo podle Mikeše ideální, kdyby se našel slušný developer, který by místo budovy postavil objekt s obchody v přízemí a nad nimi by bylo několik pater bytů, protože ty v centru chybějí. Proto se vylidňuje i střed města.

Pokud zastupitelé záměr demolice schválí, bude město muset připravit finanční plán a vyřídit úřední náležitosti. Demoliční práce zřejmě začnou příští rok a mohou stát i přes 10 milionů korun.

Mělník chystá kompletní proměnu náměstí Karla IV., nedávno veřejnosti představilo studii, k té se obyvatelé i odborníci včetně místních architektů vyjadřují a doplňují připomínky. Jde mimo jiné i o to, aby upravené náměstí sloužilo i k setkávání a relaxaci.
0 komentářů
přidat komentář

Související články