Litomyšl se zeptá obyvatel, jak opravit nábřeží Loučné

Vložil
ČTK
04.04.2012 16:20
Litomyšl

Litomyšl - V Litomyšli se připravuje oprava nábřeží řeky Loučná. Prvním krokem při přípravě projektu je průzkum, který má zjistit, jakou podobu nábřeží by obyvatelé města nejvíce přivítali. Výstupy se stanou součástí architektonické soutěže na proměnu nábřeží. Na tiskové konferenci to dnes řekl starosta Michal Kortyš (ODS).
     Soutěž se uskuteční letos na podzim a vyhlášena bude na začátku příštího roku. Vyjde z ní vítězná předloha, ze které se zpracuje projektová dokumentace, uvedl Kortyš.
     Projekt má být financován z grantu soukromé nadace Proměny ve výši až 25 milionů korun, pěti miliony se na obnově nábřeží bude podílet město. Nově opravené nábřeží se má otevřít v roce 2016.
     Nadace Proměny spolupracuje s městem na přípravě projektu, organizuje architektonickou soutěž, napomáhá při výběrovém řízení na dodavatele stavby. Pokud město splní stanovené podmínky, může od nadace získat finanční příspěvek na zajištění údržby nábřeží na tři roky po jeho dostavbě.
     Průzkum má od lidí zjistit, co jim v místě chybí, jestli tam obyvatelé města chodí a zda mají nějaké konkrétní požadavky na proměnu místa. O všech připravovaných akcích bude město informovat v městském zpravodaji. Místo se má stát odpočinkovou rekreační plochou pro trávení volného času.
     Lokalita je vymezena hostincem Za vodou a mostem u Smetanova domu. Navazuje na parter, jehož úpravu už provedl architekt Josef Pleskot, a prodlouží se tak stávající promenáda.
0 komentářů
přidat komentář

Související články