Líbeznice mají novou hasičskou zbrojnici, vylepšené je i okolí

Vložil
ČTK
08.02.2020 10:40
Líbeznice

Ehl & Koumar architekti


Líbeznice (u Prahy) – Líbeznice mají novou hasičskou zbrojnici. Vylepšeno bylo i její okolí a přibylo také zázemí pro technické služby. Zbrojnice vznikla podle návrhu ateliéru Ehl & Koumar Architekti. Na stavbu za celkem 30 milionů korun přispěl stát i Středočeský kraj, obec na ni ze svého rozpočtu dala 22 milionů. Včera byla zbrojnice slavnostně otevřena, oznámil ČTK starosta Líbeznic Martin Kupka (ODS).


Novou zbrojnici chystala obec několik let a na její podobu vypsala i vyzvanou architektonickou soutěž. "Líbeznice dostávají novou krásnou stavbu a nové pěkné zákoutí se stromy. Ještě před rokem stály přímo tady v centru obce nevzhledné plechové boudy a přístřešky. Dnes je tu kvalitní veřejné prostranství," uvedl Kupka. Samotná stavba trvala deset měsíců.

Podle obecního architekta Jana Hájka se podoba budov vrací k tradiční struktuře obce. "Domy jsou nejvíce podobné stodole s tím, co stodoly naší kultuře přinášejí – jistou velkorysost, jednoduchost, monumentalitu a rytmus," uvedl. Nově upravený prostor dotváří také osm autorských soch Ivany Šrámkové.

Hasiči donedávna využívali už nevyhovující prostory v budově obecního úřadu. Výrazně se tak nyní zlepší jejich podmínky i možnosti uskladnění techniky, a to nejen té hasičské, ale i technických služeb. Finální podobu zbrojnice opakovaně připomínkovali jak profesionální, tak dobrovolní hasiči, takže by podle starosty měla splňovat všechny nároky a zajistit zázemí pro další rozvoj jednotky dobrovolných hasičů v Líbeznicích.
0 komentářů
přidat komentář