Vložil
ČTK
14.05.2024 19:50
Praha

Jan Šépka


zpět na článek
5 komentářů
Klub za starou Prahu
Karel Doležel
| 16.05.24 07:51
Šílený název , ale díky předsedovi a i jiným osvíceným osobnostem nejúžasnější spolek v zemi, co se týká architektury. Samozřejmě díky Prof. Šváchovi vítězí stavby, které by skončily v popelnici dějin díky tzv. památkářům a ochranářům staré Prahy a dalších měst. Zde naprostá výjimka, jak skvěle označili Černého intervenci na 02 za hnusný podbízivý kýč, no super. Pane Profesore přeji mnoho zdaru do další práce Vám i Vašim spolupracovníkům se skvělým vkusem pro soudobou architekturu.
nesouhlas s institucí Klubu za Starou Prahu
Tomáš Hájek
| 24.05.24 08:00
Absolutní nesouhlas. Klub Za starou Prahu je naprosto zbytečná instituce. O věci o které by se měla starat se nestará a kecá do věcí do kterých jí nic není. Nějaké vyhlášení jejich ocenění nikoho nezajímá. Jejich názor nemá žádný význam, je to zapšklá, stará instituce.
opravdu je to Klubza starou Prahu?
raval
| 24.05.24 09:05
Ze stránek Klubu: Klub Za starou Prahu je nepolitickým občanským sdružením, které se od svého vzniku v roce 1900 věnuje nepřetržitě ochraně památek v Praze.
Hlavní náplň činnosti Klubu je po celou dobu jeho existence v podstatě stejná: Klub sleduje proměny města, vyjadřuje se k jednotlivým přestavbám či novostavbám v Praze a v případě ohrožení památek nebo historické tváře města činí vše pro jejich záchranu.
Ke vzniku Ceny za novostavbu v historickém prostředí přivedla Domácí radu nespokojenost s kvalitou novostaveb v historickém centru Prahy z desetiletí po Listopadové revoluci. Sdíleli jsme tehdy a sdílíme i teď názor, že když už se má objevit v památkově cenném území nová budova, tak to nemůže být na úkor dosavadních hodnot památkové rezervace. Nová stavba nesmí své prostředí poškozovat, musí ho naopak obohacovat.
Tak to nějak nefunguje. Nová galerie u Winternitzových mlýnů opravdu není v Praze, v ní ostatně vítězové této soutěže nejsou už poměrně dlouho. Proč? Hodil Klub za starou Prahu své město za hlavu? Nebo je v něm všechno tak špatně, že to nestojí za posuzování?
A jen na okraj - novostavba u Winternitzových mlýnů nemá s mlýny nic společného. Tedy – je v Pardubicích a stojí vedle nich.
"Nesuhlas s instituci"
Dr. Luscuniol
| 30.05.24 04:25
O zivotnost te stare zapskle instituce, jejiz nazor pry nikoho nezajima a nema zadnou cenu, nemam zadnych obav. Ac take nekdy si nejsem zcela jist o nekterych malickostech, o jejim vyznamu nemam zadnych pochyb.
Ad Tomáš Hájek
betonář
| 03.06.24 05:35
Pane Hájku, nemůžu si pomoct, ale zapškle působí především Váš komentář
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.