Karlovy Vary mají studii vestavby sálu do Císařských lázní

Vložil
ČTK
21.08.2019 15:30
Karlovy Vary


Karlovy Vary - Karlovy Vary mají hotovou studii vestavby víceúčelového sálu do budovy Císařských lázní. Hlavní podmínkou bylo to, aby sál nezasahoval do památkově cenných prvků obvodových zdí s koupelnami. Kapacita ale bude menší, než si přáli symfonici, kteří v novém sálu najdou zázemí, řekla dnes novinářům primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).


"Byla nám předána ověřovací studie, které přišla s tím, že je možné umístit do tohoto prostoru asi 300 až 380 lidí. Původní požadavek Karlovarského symfonického orchestru byl téměř jednou tolik, tedy 600 osob. Ale ověřovací studie ukázala, že aniž bychom zasáhli do samotné budovy, jsme schopni takový sál realizovat," uvedla primátorka.

Město také dalo přednost řešení, které nabídne různá využití sálu, pro koncerty symfoniků i jiné hudby, divadlo, kino, ale také třeba pro konference. Pódium i hlediště budou výškově upravitelné, stejně jako plocha nad jevištěm, které se bude umět přizpůsobit požadované akustice. Studie počítá také s tím, že by zde vznikly prostory pro zázemí a zkušebny karlovarských symfoniků.

Město nyní studii předá Karlovarskému kraji, který je vlastníkem budovy a chce ještě letos začít s rekonstrukcí národní kulturní památky. Má stát přes 480 milionů korun, přispěje na ni i město. Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO) ČTK řekla, že kraj dostal už písemné potvrzení o přiznání dotace z ministerstva kultury ve výši 250 milionů korun.

Na vestavbu koncertního sálu město Karlovy Vary vyčlenilo 150 milionů korun. Podle primátorky navrhovaná podoba víceúčelového sálu vyjde levněji, zhruba na 90 až 100 milionů korun. Tím, že návrh podoby sálu nezasahuje do původní stavby Císařských lázní a vznikne v jeho atriu, přípravy na jeho stavbu nijak nezpozdí krajem chystanou rekonstrukci celé památky.
0 komentářů
přidat komentář

Související články