Hejtmanství chystá rekonstrukci červeného kostela v Olomouci

Vložil
ČTK
02.09.2019 19:40
Olomouc


Olomouc - Olomoucký kraj chce letos zahájit dlouho plánovanou rekonstrukci červeného kostela na třídě Svobody v centru Olomouce, který sloužil téměř 60 let jako sklad knih a byl veřejnosti nepřístupný. Oprava bude trvat dva roky a vyžádá si až 130 milionů korun. Novinářům to dnes řekl hejtman Ladislav Okleštěk (ANO).


"Červený kostel bude rekonstruován a bude u něj vybudována přístavba. Chtěli bychom, aby sloužil nejen knihovně, ale i pro různé kulturní a společenské akce," uvedl Okleštěk. Kostel bude mít po rekonstrukci kapacitu 200 míst a sloužit bude i jako informační centrum Olomouckého kraje.

Červený kostel, jehož stavba byla dokončena v roce 1903, je 55 metrů vysoký. Od roku 1956 byl využívá jako sklad knih Vědecké knihovny v Olomouci. Letos byly knihy převezeny do nového archivu v okrajové části města a kostel je od té doby prázdný.

Hejtmanství už podle Oklešťka připravuje výběrové řízení na zhotovitele rekonstrukce červeného kostela, kterou bude financovat Olomoucký kraj. "Předpokládáme, že letos dojde k zahájení stavby, která by měla trvat zhruba dva roky," podotkl

Odhadovaný rozpočet investiční akce se pohybuje od 100 milionů korun do 130 milionů korun. "Předpokládáme, že výběrovým řízením se nám podaří částku lehce snížit. Hlavně nám jde o to, aby stavba byla provedena velice kvalitně a aby lidé měli přístup do nově zrekonstruovaných prostor co nejdříve," dodal hejtman.
0 komentářů
přidat komentář

Související články