Domokrążcy - seriál o architektuře měst Brna a Poznaně

Zdroj
Magda Wypusz
Vložil
Tisková zpráva
28.11.2021 17:35
Brno

Bohuslav Fuchs
Leopold Bauer

Jedinečné příběhy, zajímaví obyvatelé, různé rozměry, interiéry, které dosud znali jen nájemníci a jejich hosté. Nyní má každý šanci poznat různé tváře poznaňských a brněnských domů a bytů - ve filmech a setkáních ze série DOMOKRĄŻCY Poznań-Brno.
Brno a Poznaň mají jednu věc společnou – veletrhy. Architektura brněnského komplexu však byla od samého počátku mnohem silněji zakotvena v modernismu. Stejně jako místní předválečné vily a obytné domy, do kterých vás zveme v rámci „Podomníků“ poprvé překračujících polské hranice. Jak vypadají české modernistické byty? Jak se k nim chovají jejich nájemníci? Jaké příběhy jsou spojeny s prostory, které obývají? Je pravda, že jsme interiéry vily Tugendhat nenatočili, ale stále je na co se dívat! V rámci mezinárodního projektu budete mít možnost porovnat brněnskou a poznaňskou vilu z meziválečného období a dva byty – český před válkou a polský – z prvních desetiletí Polské lidové republiky. Poznejme naše sousedy k 55. výročí podepsání partnerské smlouvy mezi Poznaní a Brnem.
Projekt je pokusem zaznamenat způsoby dnešního života a přemýšlení o domě, jeho historii a budoucnosti. DOMOKRĄŻCY ukazují jak místa s bohatou historií, tak ta, která právě zarůstají zajímavými příběhy. Filmy natočené v soukromých domech a bytech ukazují nábytek zděděný po generace, vybavení sebrané nebo zachráněné před vyhozením a také univerzální design švédského řetězce.
O všem vypovídají sami obyvatelé, kteří diváka zvou nejen do obývacího pokoje nebo kuchyně, ale také do ložnic, koupelen nebo studia. Příběhy hostitelů a jejich otevřenost dělají z DOMOKRĄŻCY nikoli vybroušenou reportáž z časopisu o interiérovém designu, ale spíše milou a neformální návštěvu, které se může zúčastnit nejen nadšenec architektury a interiéru, ale - jednoduše - každý.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář