Chrudim představila studii parku na místě bývalého letního kina

Vložil
ČTK
09.12.2008 15:35
Chrudim

Atelier K2

Chrudim - Areál bývalého letního kina za Regionálním muzeem v  Chrudimi by se měl proměnit v park, kde by se mohly odehrávat i akce pro veřejnost. Chrudimská radnice dnes představila studii pražské architektonické kanceláře Ateliér K2, která trojúhelníkovitý "poloostrov" ohraničený řekou Chrudimskou a náhonem naplánovala olemovat zelení. Střední část trojúhelníkového pozemku zůstala volná. Nenaplnily se tak obavy části veřejnosti, že na tomto místě vyroste velké parkoviště nebo hotel.
    Podle představ architektů by se měl areál proměnit v "chrudimský Central Park", kde by obyvatelé města mohli odpočívat nebo zde uspořádat piknik. Proti současné podobě by se volně přístupná plocha měla rozšířit o část za velkou promítací stěnou, která dodnes za budovou muzea stojí. Na svých místech zůstanou i pískovcové sochy, přibýt by měly dřevěné prolézačky pro děti. Kolem celého výběžku by měla vést cesta, přístup by kromě současného mostku z Lázeňské ulice umožňoval také nově vybudovaný most spojující areál přes dvory s Poděbradovou ulicí a pro pěší i lávka ve špici poloostrova. Mírný svah, kde dříve stávaly sedačky pro diváky, má nahradit pestrobarevná dlažba, v areálu by mohlo parkovat asi 60 aut, stání by však bylo časově omezené.
    Pražská architektonická kancelář dostala od města zadání, které vycházelo z dřívější veřejné debaty. Při ní se objevovaly také návrhy, aby za letním kinem vyrostlo pódium a konaly se tu i koncerty nebo jiné kulturní akce. Kulturní podniky by se mohly odehrávat jak na zpevněné ploše, tak na zeleném prostranství v parku.
    V chrudimském letním kině se naposledy promítalo v roce 2005. Od té doby je areál, kam se mohlo na filmy přijít podívat až tisíc lidí najednou, uzavřen. Pod širým nebem se letos promítalo v  improvizovaném letním kině Prachárna u hradeb poblíž Resselova náměstí.
0 komentářů
přidat komentář

Související články