Č. Budějovice chtějí při modernizaci kasáren postupovat společně se státem

Vložil
ČTK
26.01.2023 17:40
České Budějovice


České Budějovice - České Budějovice chtějí postupovat při modernizaci Žižkových kasáren v centru města společně s ministerstvem spravedlnosti. Areál, který je blízko českobudějovického nádraží, je téměř prázdný. Část komplexu patří městu a část státu. Podle navrhovaného projektu by v budoucnosti v objektu mělo vzniknout justiční zázemí pro státní zastupitelství nebo soudní archiv a také sídlo pro některé odbory magistrátu. ČTK to řekla českobudějovická primátorka Dagmar Škodová Parmová (ODS).


"Jedná se o velmi zajímavý brownfield. Areál jsme si společně s ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem a jihočeským hejtmanem Martinem Kubou prohlédli a máme určitou představu, jak jej do budoucnosti využít," řekla.

Město v minulosti pod vedením bývalého primátora Jiřího Svobody (ANO) připravovalo rozsáhlou rekonstrukci kasáren za přibližně miliardu korun a chtělo tam přesunout státní úřady. Nakonec od projektu ustoupilo, jelikož se podle tehdejšího náměstka primátora Juraje Thomy (hnutí Občané pro Budějovice) nedohodlo s celní správou, která také část areálu vlastní.

"Hovoříme o místě s ideální polohou. Pokud by tam byly odbory magistrátu, je to pro občany velmi snadno dostupné, mohou zaparkovat auto v sousedním obchodním domě Mercury a není nutné, aby kvůli všemu chodili do budovy na náměstí. Pro nás by všechno bylo ještě mnohem atraktivnější, pokud by byl dotační titul na brownfield," řekla primátorka.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
To bude konec města
Boris
31.01.23 05:37
zobrazit všechny komentáře

Související články