Brno smění s policií pozemky, doplatí jí asi 24 milionů korun

Vložil
ČTK
12.10.2021 18:00
Brno


Brno – Brno může s policií směnit pozemky, část z nich potřebuje pro přestavbu železničního uzlu. Schválili to dnes zastupitelé. Radní pro majetek Róbert Čuma (Piráti) novinářům řekl, že město policii doplatí asi 24 milionů korun.


Policie po směně získá pozemky, na kterých působí, ale vlastní je město. Týká se to policejních areálů v ulici Veveří a v ulici Malátova a také Sportovního klubu policie Kometa Brno při ulici Bauerova.

Město naopak získá pozemky při Pražákově ulici, které potřebuje pro přestavbu železničního uzlu, dále také účelovou komunikaci spojující Pražákovu s ulicí Výpravní a pozemky v Renčově ulici za areálem bývalých vojenských kasáren v Řečkovicích. Podle Čumy existuje v souvislosti s Renčovou ulicí záměr na vybudování komunikace, která spojí ulice Terezy Novákové s ulicí Renčovou. "Pozemky ve vlastnictví města mají hodnotu 22 milionů a pozemky ve vlastnictví Krajského ředitelství policie mají hodnotu 46 milionů, doplatek ve prospěch policie je 24 milionů," uvedl Čuma.

Připomněl, že zářijové zastupitelstvo schválilo, že město může policii za více než 100 milionů prodat část židenických kasáren. Policie tam plánuje vybudovat městské ředitelství i služebnu pro okolní městské části a přesunout tam část agend.
0 komentářů
přidat komentář