Brno postaví v proluce ve Vojtově ulici sociální bydlení i park

Zdroj
Zdeněk Meitner
Vložil
ČTK
22.09.2014 21:05
Brno

Brno - Proluka mezi ulicemi Vojtova, Grmelova a Havlenova poblíž brněnského centra by se měla příští rok začít zastavovat. Město zde plánuje dům se 73 startovacími byty a dům s pečovatelskou službou se 43 byty. V něm budou i veřejné prostory, součástí projektu je také park. Město počítá s investicí 280 milionů korun, sdělila ČTK mluvčí Zuzana Gregorová.
    V obdélníkovém prostoru o velikosti 16.000 m² nikdy nebyly stavby trvalého charakteru, naposledy zde působila firma s kamionovou dopravou, která však lokalitu zahlcovala nákladními auty. V okolí jsou obytné domy, stadion Moravské Slavie a také bývalé garáže dopravního podniku Grmelova. Podle projektanta budou nové objekty respektovat okolní zástavbu.
    Vedle startovacích bytů a domu s pečovatelskou službou zde má být také sídlo pečovatelské služby, pobočka Knihovny Jiřího Mahena, kavárna, kulturně-vzdělávací středisko a veřejné záchody. Součástí má být také 160 parkovacích míst.
    "Podoba obou domů bude navazovat na atmosféru pavlačových domů 19. století, které se stavěly v empírovém slohu. Pavlače budou orientované do dvora," uvádí se v dokumentu pro posouzení vlivů stavby na životní prostředí. Celý blok budov se posune při Havlenově ulici více na východ, aby byly už stojící i nové domy dostatečně světlé. Plánovaný park má mít přes 100 stromů a téměř 2000 keřů, trávník bude zabírat plochu 2000 m².
    Město plánuje, že stavba by měla být hotová na konci roku 2016. Do investice zahrnuje nejen samotnou stavbu, ale také archeologický průzkum a přípravu projektu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články