Nejvyšší budova Brna Spielberk Tower B je zkolaudovaná

Vložil
ČTK
23.03.2012 12:00
Brno

Brno - Nová nejvyšší budova Brna Spielberk Tower B je zkolaudovaná. V dubnu se do ní nastěhují noví nájemci. Těmi prvními budou zaměstnanci společnosti Honeywell. Spiel- berk Tower měří 85 metrů a má 20 podlaží, uvedl dnes investor CTP v tiskové zprávě.
     Honeywell si ve Spielberk Tower B pronajal dvě podlaží, pracovat zde bude asi stovka zaměstnanců firmy. "Věříme, že brzy dojde k uzavření dalších smluv na pronájem s  potenciálními klienty, se kterými jednáme. Moderní a atraktivní prostory jsou vhodné jak pro sídla velkých společností, tak i pro menší firmy, které hledají reprezentativní prostory," uvedl ředitel společnosti CTP Remon Vos.
     Ve výškové budově, která stojí poblíž centra města, je 499 parkovacích míst a technické či skladovací zázemí na 3 podzemních úrovních.
Nová dominanta města je aktuálně pátou nejvyšší budovou v celé České republice. Je součástí administrativního areálu Spielberk Office Centre, ve kterém zbývá dokončit ještě budovu Spielberk Tower B, která bude sloužit jako hotel.
     Svůj primát brněnské dominanty stavba ztratí patrně ještě letos. O několik desítek metrů dál ve stejné lokalitě roste mrakodrap AZ Tower. Má měřit 111 metrů a stát se tak největší stavbou České republiky. AZ Tower je už z poloviny pronajatý. Stavba má být hotová v polovině roku 2013.

0 komentářů
přidat komentář

Související články